Jelentkezés a leendő 9. osztályba

Jelentkezés a gimnázium 9. osztályába 2021-2022. tanévre

Jelentkezési adatlap nyitása: 2021. január 07-én.

Iskolánk a jelentkezők és a felvételin alkalmasnak talált diákok létszámának függvényében egy vagy két kilencedik osztályt indít egy tanévben.

Iskolánkba a jelentkezés az Oktatási Hivatal középiskolai felvételi rendszerén keresztül történik. Az eljárás része a felvételi beszélgetés, melyre az 1. pontban felsorolt, meghatározott dokumentumokat kérjük  a lezárás napjáig feltölteni.

Az jelentkezéshez nem szükséges a központi írásbeli vizsga megírása.

A felvételi beszélgetésekre minden évben az államilag előírt időszakban, februárban illetve, ha szükséges  márciusban kerül sor.

Az Oktatási Hivatal által szervezett,  középiskolai továbbtanulási eljárással egy időben indul az elektronikus jelentkezés kitöltése. Ez nem helyettesíti az Iskolánk részére  a hivatalos “Jelentkezési lap”  megküldését.

Jelentkezés, csak elektronikus formában történik.

A jelentkezéshez szükséges lépések:

1.
Kérjük, hogy a már  letölthető dokumentumokat kitöltve, aláírva kérjük a 2021. január 07-én megnyíló jelentkezési adatlapba feltölteni szíveskedjenek (a bemutatkozó levelet a diák írja meg, az egészségügyi adatlapra a Szülő aláírása szükséges, ezen kívül, majd az Iskolánk orvosa és védőnője írja alá). A felügyeleti nyilatkozatra mindkét Szülő aláírása szükséges, vagy igazolás/indoklás az aláírás elmaradásáról).

– Bemutatkozó levél

– Egészségügyi adatlap

– Felügyeleti, Gyámsági nyilatkozat

Kérjük, hogy  a feltöltendő dokumentumok neve, a gyerek teljes neve legyen.

Egyéb dokumentumok előkészítése: feltöltésre.

– Szakértői szakvélemény, ha van.

– Bizonyítvány vagy szöveges értékelő másolata (7. osztályos tanulmányokról, a 8. félévi értékelőt a  beszélgetésre is kérjük elhozni)

– Gyermek rajzai, művészi munkája,

– Gyermekről készült fénykép.

2.  – Jelentkezési adatlap kitöltése        – Megnyitása: 2021. január 07-én.

egyben az előző pontban megjelölt dokumentumok feltöltése.

Az adatlap végén: a felvételi beszélgetéssel összekötött dráma foglalkozásra időpont kiválasztása, foglalása.

A felvételi beszélgetés időpontjai: 2021. március 4-5.

Ha kérdése van, kérem írja meg az iskolatitkárnak, Gere Ibolyának az  iroda@waldorf-obuda.hu címre, a tárgyban: leendő 9. osztály megjelöléssel.

A Farsangi szünet ideje alatt: 2021. február 13-21. között Iskolánk zárva lesz.

A kiválasztott időpontban a jelentkező diákkal és szüleivel is külön beszélgetünk.  A beszélgetésre a diákok hozzanak magukkal 2-3 aktuálisan vezetett füzetet, néhány saját készítésű művészi munkát (rajzot, festményt, tárgyat, kézimunkát, stb.).

Megértésüket és Jelentkezésüket köszönjük.

Titkárság

Ibolya