2018. Mihály-nap

Idén szeptember 28-án a gimnázium 9-10. osztályai és az általános iskola 8. osztálya együtt mentek el a Római-partra, hogy közösen vegyenek részt egy vízitúrán a Luppa-sziget körül.

Alább a kiránduláson készült képekből láthattok egy válogatást.

A 9. évfolyamosok gólyatábora

Kitűnő hangulatban, remek napsütéses időben, sok-sok játékkal és nevetéssel telt az új 9. évfolyam háromnapos gólyatábora. A diákok lelkesen és vidáman vettek részt minden programban, nyitottan és érdeklődve várják, milyen meglepetésekre számíthatnak még iskolánkban. Osztálykísérőik, Judit és Tamás, csak dicsérő szavakkal beszélnek az évfolyamról. Sok sikert!

Próbafotók a 12. osztály drámaelőadásáról

Lázasan készül jövő heti drámabemutatójára gimnáziumunk tizenkettedik osztálya. Az alábbi képek segítségével beleshetünk a kulisszák mögé:

Ballagás, 2018

Az alábbiakban olvashatjátok két végzős diákunk, Bíró Zsombor és Horváth Abigél múlt pénteken elhangzott ballagási beszédét:

“A DE szóval nem kezdünk mondatot. Így szól a nyelvtani alapszabály, amit mindenki megtanul az iskolában. Más iskolákban legalábbis, mert nekem személy szerint ezt soha nem tanította senki. Talán pont azért nem, mert a Waldorf-iskolás tanárok számára megengedett a szabad, kritikus gondolkozás, sőt, ez talán inkább követelmény számukra, ahogy az is, hogy ebben a szellemben, az önálló, tudatos lét szellemében neveljék az itt tanulókat. Mert aki rendelkezik ezekkel a készségekkel, az az imént említett nyelvtani szabály hallatára egyből azon kezd el gondolkozni, vajon honnan is jött ez, vajon ki mondta először, és miért, hogy nem szabad bármilyen szóval mondatot kezdeni. Aztán valószínűleg feltűnik neki az is, milyen abszurd az egész kérdéskör, hiszen a szabály önmagában hordozza a paradoxont, aki azt mondja: “De-vel nem kezdünk mondatot!”, az éppen de-vel kezdi a mondatot. “Ballagás, 2018” bővebben

Alapkő

Megjelent iskolánk irodalmi antológiája, Alapkő címmel. A kötetben egykori és jelenlegi tanítványaink írásai, fordításai olvashatók. A könyvet korábbi posztunkban bemutatott diákunk, Biró Zsombor szerkesztette, válogatta, az illusztrációkat és a borítót pedig Serdián Rózsa készítette.

A kötet szerzői: Almási Fanni, Biró Zsombor Aurél, Cséplő Lilla, Geréb Magó, Holt Lenszkij, Horváth Abigél, Horváth Máté, Kozma Dávid, Mezei Réka Sára, Palya Noémi, Rátonyi Katalin, Sándor Zsófia és Serdián Manna.

A könyvet először a XXIII. Szent György-napi Sokadalmon lehet majd megvásárolni.

Az Alapkő c. antológia címlapja

Biró Zsombor, 13. osztályos diákunk díja

A Capa központ bejegyzése:

„Bőrtalpú cipőbe jöttem, a bátyám mögött csúszkálók, kesztyűm sincs, remeg a kezemben a telefon, úgy teszek, mintha beszélnék valakivel, különben vele kéne. Befagyott a Balaton, át lehet sétálni, mondta, beiszunk, dumálunk, jó lesz” – a Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásárral közösen szervezett Képalá – Pályázat és felolvasóest nyílt pályázatának nyertese Zsombor Biró lett, aki Balázs Mohai Átkelés című képéről írt.

A képet itt láthatjátok:

Itt pedig az írást. Gratulálunk!!!

Elindult az Óbudai Waldorf Gimnázium saját weboldala

…és éppen ezt az oldalt látjátok most!

Szeretettel köszöntünk mindenkit az Óbudai Waldorf Iskola gimnáziumának honlapján! Ezen az oldalon keresztül (is) fogjuk ezentúl tájékoztatni gimnáziumunk tanulóit, szülőit, illetve az iskola iránt érdeklődőket eseményeinkről, történéseinkről, híreinkről.